خبر یزد

آخرين مطالب

رفتگر فیلم منتشره كم‌سال نیست اجتماعي

رفتگر فیلم منتشره كم‌سال نیست
  بزرگنمايي:

خبریزد- اخیراً به دنبال انتشار فیلمی از یكی از خودورهای جمع ‌آوری زباله در بافت تاریخی شهر به نظر می‌رسد كه پیمانكار مربوطه به ظاهر یک نوجوان را به عنوان نیروی شهرداری به خدمت گرفته است!

مشاهده این فیلم این سئوال را در ذهن ایجاد می‌كند كه چرا شهرداری به عنوان یكی از نهادهای اجتماعی و مدافع حقوق كودكان، از نیروهای کم سن و سال به عنوان نیروی خدماتی خود استفاده می‌‌كند؟ موضوعی كه معاون خدمات شهری شهرداری یزد آن را به شدت تكذیب می‌كند.

«حسین صالحیان» در مورد این فیلم اظهار می‌کند: به دنبال پیگیری‌های متعدد مشخص شد این نوجوان 18 سال خود را تمام کرده است و از آنجایی که پدر و برادرش نیز در این حوزه فعال هستند، در این بخش فعالیت می‌کند.

وی با تاکید بر این که کودکان با رده سنی کمتر از 18 سال به هیچ وجه در شهرداری به کار گرفته نمی‌شوند، می‌گوید: بنا بر قوانین حقوق کار به هیچ وجه تاکنون موردی از بکارگیری کودکان در شهرداری مشاهده نشده و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده مواردی از تخلف با ذکر دقیق محل و زمان فعالیت، موضوع را به شهرداری جهت رسیدگی گزارش دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد در پایان نیز با اشاره به فعالیت 700 نیروی انسانی در بخش رفتگران شهرداری، تصریح می‌کند: شهرداری علاوه بر عدم بکارگیری افراد خارج از سن قانونی کار، از پذیرش اتباع در بخش خدمات نیز ممانعت می‌کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield