خبر یزد

آخرين مطالب

در گفت و گو با ایسنا مطرح شد؛

گزارش سازمان آتش‌نشانی از دهه اول محرم در یزد اجتماعي

گزارش سازمان آتش‌نشانی از دهه اول محرم در یزد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - معاون علملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد با بیان این‌که خوشبختانه هیچ حادثه خاصی در دهه اول محرم گزارش نشده است، گفت:‌ 155 نفر نیروی عملیات ویژه آتش‌نشانی ایمنی و امنیت عزاداران حسینی در یزد را تأمین می‌کنند. «محمدرضا رحیمی» در گفت‌‍و‌گویی با بیان این‌که آموزش شهروندی از جمله اولویت‌های اجرایی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهردرای یزد است،‌ اظهار کرد: کادر اداری و مربیان آتش نشانی یزد از 25 روز قبل از فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان با حضور در تکایا، خیمگاه‌ها و حسینه‌ها یزد نسبت به نظارت بر عملکرد ایمنی نقاط تجمع عزاداری حسینی اقدام و تذکرات لازم برای ایمن سازی را ارائه کردند.
وی افزود:‌ با شروع دهه اول محرم امسال علاوه بر 12 ایستگاه فعال در سطح شهر یزد 10 تیم امدادی نیز در نقاط حساس و پرتجمع مستقر شدند.
معاون علملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یزد با بیان این‌که در طول دهه اول محرم 155 نفر از نیروهای عملیات ویژه آتش‌نشانی در 22 ایستگاه آتش‌نشانی کل سطح شهر یزد را تحت پوشش کامل قرار دادند،‌ گفت: خوشبختانه با پیگیری‌ها، ‌آموزش‌ها و همراهی کامل مسئولان تکایا تاکنون هیچ مورد آتش‌سوزی در مراسم عزاداری حسینی یزد گزارش نشده است.
رحیمی کنترل تمام سیم‌کشی‌های، وسایل گازسوز و جانمایی موکب‌های عزای حسینی در یزد را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار تیم ویژه عملیات آتش نشانی یزد دانست و بیان کرد: شب گذشته همزمان با شام غریبان حسین به دلیل مسائل امنیتی و ایمنی برخی از تیم‌های استقرار در سطح شهر یزد جابجا شده و به مراکز تجمع نظیر حسینیه امیرچخماق، بلوار امامزاده، محل نمایشگاه‌های دائمی و غیره منتقل شدند.
این مسئول در پایان سخنان خود با بیان این‌که نظارت مستمر و دقیق تیم عملیات ویژه آتش نشانی یزد تا پایان ماه محرم در مجالش عزاداری ادامه دارد، خاطرنشان کرد:‌ همکاری مردم و مسئولان هیأت‌های عزاداری نقش مهمی در کاهش حوادث نظیر آتش‌سوزی ایفا می‌کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield