خبر یزد

آخرين مطالب

معدوم‌سازی 20 تن دل و جگر غیرقابل مصرف مرغ در یزد اقتصادي

معدوم‌سازی 20 تن دل و جگر غیرقابل مصرف مرغ در یزد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - در راستای حفظ بهداشت عمومی جامعه و سلامت شهروندان 20 تن دل و جگر فاسد شده مرغ با هماهنگی دادستان شهرستان یزد و همکاری فرماندهی انتظامی، معدوم و از چرخه مصرفی جامعه خارج شد.
به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «جبار ملکی» کارشناس نظارت و بازرسی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد با اعلام این خبر تصریح کرد: این آلایشات مربوط به یکی از کشتارگاه‌های استان بوده که در سردخانه‌ای، مخفی‌سازی و دپو شده بود که توسط کارشناسان نظارت دامپزشکی شناسایی و بعد از از انجام مراحل قانونی معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.
وی گفت: این اقدام در راستای حفظ بهداشت عمومی جامعه و طی بازرسی‌های مستمر این نهاد از اماکن تولید و عرضه فراورده های خام دامی و انجام نمونه‌برداری و آزمایش‌های میکروبی است تا از هرگونه آسیب به سلامت شهروندان جلوگیری به عمل آید.
ملکی در پایان افزود: به منظور اطمینان از سلامت فراورده مصرفی، شهروندان محصولات مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظر دامپزشکی تهیه و در هنگام خرید به مهر و برچسب دامپزشکی بر روی محصول که نشان دهنده تاریخ تولید و انقضاء است، توجه کنید و در صورت مشاهده هرگونه موارد غیربهداشتی، مراتب را از طریق سامانه 1512 به اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield