خبر یزد

آخرين مطالب

عضو شورای اسلامی شهر یزد:

ورودی بافت تاریخی یزد تغییر می‌کند/احیای اسامی اصیل کوچه‌های بافت فرهنگي

ورودی بافت تاریخی یزد تغییر می‌کند/احیای اسامی اصیل کوچه‌های بافت
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد ـ عضو شورای اسلامی شهر یزد از تغییر ورودی بافت تاریخی خبر داد و گفت: ورود به بافت تاریخی به سمت خیابان سید گلسرخ هدایت می‌شود زیرا از پارکینگ‌های خوبی بهره‌مند است.

محسن عباسی هرفته در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حال حاضر ورود به بافت تاریخی یزد از طریق خیابان مسجد جامع یا خیابان فهادان اتفاق می‌افتد که در هیچ‌یک از این دو فضا، پارکینگ مناسبی وجود ندارد.
وی بیان کرد: در ایامی که حضور گردشگران در یزد افزایش می‌یابد، عبور و مرور در خیابان‌های حوالی مسجد جامع و فهادان به کندی انجام می‌شود و هم مردم بومی و هم گردشگران دچار زحمت می‌شوند.
عباسی هرفته با اشاره به اینکه برج و باروی اصلی بافت تاریخی در خیابان سید گلسرخ واقع شده است، افزود: با اندکی ساماندهی در این خیابان، ورودی بافت تاریخی از این پس از این مسیر خواهد بود زیرا هم دارای وسعت بیشتری برای تردد مردم و گردشگران و هم دارای پارکینگ‌های گسترده‌تری است.
عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اقدامات انجام شده در بافت تاریخی یزد عنوان کرد: تاکنون 130 هزار مترمربع بدنه‌سازی، 70 هزار مترمربع کف سازی و 650 هرا مورد رفع خطر در معابر این بافت جهانی انجام گرفته است.
وی ادامه داد: 14 پارک نیز در بافت جهانی یزد بازپیرایی یا احداث شده که مورد استقبال اهالی بافت تاریخی و گردشگران قرار گرفته و جلوه بهتری به بافت تاریخی و قدیمی بخشیده است.
عباسی هرفته همچنین از تلاش برای احیای نام‌های اصیل کوچه های بافت تاریخی یزد خبر داد و گفت: نام برخی کوچه‌ها یادآور فرهنگ، پیشه و آداب مردم بوده بر این اساس اسامی این کوچه‌ها احیا می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield