خبر یزد

آخرين مطالب

برگزاری نشست توجیهی اسناد تهاتر با حضور نمایندگان بانک‌های یزد اقتصادي

برگزاری نشست توجیهی اسناد تهاتر با حضور نمایندگان بانک‌های یزد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد گفت: نشست توجیهی اسناد تهاتر با حضور نمایندگان بانک‌ها و دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.
به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «محمد رضا بشیری» افزود: این نشست با توجه به ابلاغ دستورالعمل اسناد تهاتر و لزوم استفاده پیمانکاران از اسناد تهاتر نوع دوم، به منظور هماهنگی و پاسخگویی به سوالات پیمانکاران و مشاوران در خصوص اسناد تهاتر در محل سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: در این نشست معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاون نظارت مالی اداره کل اقتصادی و دارایی استان به بیان توضیحاتی در این خصوص پرداختند.
بشیری افزود: شیوه تسویه مطالبات پیمانکاران از دولت و همچنین بدهی افراد به بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری از طریق صدور اسناد(اوراق) خزانه را (تهاتر بدهی‌های بانکی با مطالبات از دولت) از موضوعات مطرح شده بود.
گفتنی است؛ اسناد(اوراق) تسویه خزانه نوع دوم، اسناد تعهدی خاصی است که برای تسویه بدهی قطعی دولت به اشخاص متقاضی مشمول با بدهی این اشخاص به بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری غیربانکی از طریق تسویه بدهی‌های بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری غیربانکی به بانک مرکزی، با رعایت مقررات آیین‌نامه مربوط صادر می‌شود.
مطالبات بانک‌های ملی ایران، مسکن، صنعت و معدن، توسعه تعاون، تجارت، رفاه کارگران، صادرات ایران، ملت، قوامین و پارسیان از اشخاص متقاضی مشمول بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، قابل تسویه از طریق صدور اسناد (اوراق) تسویه خزانه نوع دوم است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield