خبر یزد

آخرين مطالب

در روز‌های کرونایی هنوز مهربانی هست مقالات

در روز‌های کرونایی هنوز مهربانی هست
  بزرگنمايي:

خبر یزد - به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، با شیوع ویروس کرونا در ایران از اوایل اسفند سال 1398، زندگی روزمره مردم تحت الشعاع تعطیلی اصناف، ادارات و محدودیت‌های اجتماعی قرار گرفت و نوروز سال 99 جور دیگری رقم خورد.
نیمه اول فروردین در سراسر کشور تقریبا با تعطیلی کامل سپری شد و اواخر فروردین مردم در حالی جشن نیمه شعبان را برگزار کردند که دیگر خبری از برپایی مراسم‌های شادمانی و توزیع شیرینی و شربت نبود.
هرچه بود، خبر از کرونا بود و مراقبت برای حفظ سلامتی و تندرستی.
روز‌ها در سایه کرونا در حالی سپری می‌شود که هنوز به علت شیوع کرونا بسیاری از مشاغل همانند دستفروش‌ها و واحد‌های صنفی پر خطر تعطیل هستند و این روند ادامه دارد.
اما در سایه همین کرونا، بسیاری از مردم و گروه‌های بسیجی آغوش مهربانی گشودند و یاری گر اقشار کم بضاعت و تنگ دست جامعه شدند.
این روز‌ها دست مهربانی مردم استان یزد نیز همانند مردم دیگر مناطق کشور به یاری نیازمندان و صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا آمده تا نقش اجتماعی و نوع دوستی خود را به خوبی ایفا کنند.
کادر درمان خط مقدم مبارزه با کرونا ماه‌ها از یکه تازی ویروس منحوس کرونا می‌گذرد و کادر درمان همچنان در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند. افرادی که شبانه روز خود را وقف خدمت رسانی و بهبود بیماران درگیر با ویروس کرونا کرده اند و تاکنون بیش از 567 نفر از کادر درمان یزد به کرونا مبتلا شده اند.

خبر یزد

همچنین محمود شمس الدینی، عضو بسیج جامعه پزشکی استان یزد، به دلیل ابتلا به بیماری کووید ١٩ اولین شهید سلامت استان لقب گرفت.
رزمایش همدلی در سایه کرونا محمد شجاعان مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در زمینه ورود خیران به میدان کمک رسانی به مردم، عنوان کرد: خوشبختانه خیران استان یزد در این زمینه نمره قبولی دارند و یزد در زمینه مشارکت خیران در امر رسیدگی به محرومان و آسیب دیدگان از کرونا رتبه نخست را دارد.
او افزود: خیران یزدی برای پرداخت کمک‌هزینه ازدواج و تأمین جهیزیه 83 نوعروس تحت حمایت مساعدت کرده اند.

خبر یزد

شجاعان ادامه داد: این نهاد 430 میلیون تومان در نیمه نخست سال جاری برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند و کمک به امر ازدواج آنان هزینه کرده است.
مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: به مدد نیکوکاران در هشت ماهه امسال 38 میلیارد و 675 میلیون تومان کمک معیشت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان پرداخت شده است.
جهادی که همچنان ادامه دارد اقدام جهادی مادر شهیدی در یزد که منزل خود را به کارگاه دوخت ماسک تبدیل کرده است.
این ماسک‌ها که از سوی مادران شهید و خواهران طلبه دوخته می‌شود، پس از آماده سازی برای استریل شدن به مرکز انرژی اتمی در شهر تفت ارسال می‌شود و در آنجا بسته بندی و سپس به مراکز درمانی ارسال می‌شوند.

خبر یزد

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود از حرکت مادر شهید یزدی (مادر شهید محمدهادی غلامی نژاد) که با همکاری جمعی از بانوان، خانه خود را به خیاط خانه تبدیل کرده و فعالیتی جهاد‌ی دارند، قدردانی به عمل آوردند.
قرار همدلی و لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب سردار رضا پورشمسی، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: رزمایش کمک مومنانه در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی همزمان با سراسر کشور در 820 پایگاه مقاومت بسیج و مسجد یزد آغاز شده است.
او با بیان اینکه تاکنون بیش از 80 هزار بسته معیشتی، فرهنگی و بهداشتی در استان توزیع شده است، افزود: در سومین مرحله بیش از 20 هزار بسته توزیع می‌شود.
سرهنگ سید امیر حسینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ثارالله نیز یزد گفت: در طرح رزمایش همدلی، مواسات و کمک‌های مؤمنانه جمعی از خیرین و بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج شهید پاکنژاد اقدام به تهیه و توزیع 110 بسته کمک معیشتی نمودند.

خبر یزد

او افزود: اقلام موجود در هر بسته اهدائی شامل: برنج ایرانی، گوشت بره، مرغ گرم، سویا، ماکارونی، روغن مایع، عدس، شکر و ماسک بهداشتی است.
مهدی پیشکوهی پور مدیر روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان یزد گفت: در سالروز ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و روز اخلاق و مهرورزی با حضور محمدعلی طالبی استاندار و جمعی دیگر از مسئولان یزد، این گروه تعاونی هزار و 25 بسته کمک معیشتی در بین نیازمندان توزیع کرد.
او افزود: در همین چارچوب پنج دستگاه اکسیژن‌ساز نیز تحویل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان شد.
به وقت خادمی/ صحنه‌های زیبایی که در بیمارستان‌ها به نمایش گذاشته شد حسن جواهریان، مسئول دفتر مرکزی کانون‌های خدمت شهرستان یزد گفت: بیش از 150 نفر از خادمیاران شهر یزد داوطلبانه برای کمک به کادر درمان شتافتند.
او ادامه داد: خادمیاران رضوی علاقه‌مند از گروه سنی 20 تا 45 سال و بدون بیماری‌های زمینه‌ای هستند که با برنامه ریزی و دریافت آموزش لازم در بخش‌های مختلف به کادر درمان بیمارستان‌ها کمک می‌کنند.
دبیر کانون‌های خدمت رضوی شهرستان یزد گفت: تاکنون 40 نفر از این خادمیاران به بیمارستان‌های استان معرفی شدند.
طلاب یزدی در خط مقدم مبارزه با کرونا حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس مدیر حوزه علمیه یزد گفت: در ایام شیوع کرونا، طلاب یزدی در حوزه‌های مختلف حضور جهادی خود را در عمل نشان دادند.
او تصریح کرد: از جمله اقداماتی که از سوی طلاب استان یزد انجام شد، تغسیل اموات کرونایی بود که در روز‌های ابتدایی شیوع کرونا، نگرانی‌های بسیاری را برای عموم مردم به وجود آورده بود و با حضور جهادی و ایثارگرانه طلاب در این عرصه، نگرانی‌ها از بین رفت.

خبر یزد

مدیر حوزه علمیه استان یزد افزود: کمک به معیشت مردم هم از دیگر اقداماتی بود که از سوی طلاب در این ایام انجام شد و در چندین مرحله بسته‌های معیشتی و کمک‌های خیرخواهانه بین نیازمندان نقاط مختلف شهر توزیع شد.
او ادامه داد: بخشی از طلاب جهادی نیز به دلیل نیاز کادر درمانی و بیماران به آب میوه طبیعی و بهداشتی، اقدام به گرفتن آب میوه و توزیع آن‌ها کرده و با حضور در بیمارستان‌ها فعالیت روحیه بخشی داشتند.
جوانان دانشجوی بسیجی دانشگاه یزد در صف مبارزه با کرونا محمد جواد طاهری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یزد گفت: دانشجویان بسیجی دانشگاه یزد در قالب نیرو‌های خدماتی به کمک کادر درمان شتافتند.
او افزود: دانشجویان بسیجی دانشگاه یزد با تهیه آب میوه مخصوص بیماران کرونایی برای بیمارستان‌های افشار و شهید صدوقی یزد در ساختمان مهتاب این دانشگاه مشغول کمک رسانی به کادر درمان برای مقابله با کرونا هستند.

خبر یزد

دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی استان یزد گفت: از اوایل اسفندماه با شیوع ویروس کرونا دانشجویان بسیجی دست به کار شدند و فعالیت‌های متنوعی برای مهار کرونا انجام دادند.
آخوند زاده ادامه داد: دانشجویان در این ستاد بیش از 50 مقاله علمی را ترجمه کردند و با این کار توانستند تجربیات روز دنیا را در اختیار مردم قرار دهند. کار دیگر این ستاد راه اندازی سایت «سدک» بود تا بتواند مرجعی برای اطلاع رسانی و آموزش در زمینه مقابله با کرونا باشد.
جانشین ناحیه بسیج دانشجویی یزد تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین نقش آفرینی‌های دانشجویان بسیجی استان یزد در بحران کرونا، حضور و خدمت‌رسانی در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌های نگهداری از بیماران کرونای بود.

خبر یزد

آخوند زاده گفت: پس از گسترش این بیماری در استان و اعلام نیاز بیمارستان شهید صدوقی (ره) یزد، گروه جهادی فاطمه الزهرای دانشگاه یزد در این بیمارستان مستقر شد و با استفاده از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف استان، طلاب و سایر نیرو‌های داوطلب جهادی به حل مشکلات پشتیبانی بیمارستان و کمک به کادر درمان پرداختند.
رئیس روابط عمومی دانشگاه یزد نیز از کمک 11 میلیارد ریالی خیرین این دانشگاه به بیمارستان‌های درگیر کرونا یزد خبر داد.
دشتی زاد ادامه داد: از محل این کمک ها، 30 دستگاه کمک تنفسی (bipap)، یک عدد ونتیلاتور پرتابل، یک دستگاه الکتروشوک و یک عدد مانیتور علائم حیاتی خریداری و اهدا شد.
پویشی از جنس سیب محمد علیان مسئول گروه جهادی پویش نذر سیب در شهرستان مهریز گفت: کارگاه آب میوه‌گیری و توزیع آب میوه ویژه کادر درمان و بیماران کووید 19 در مهریز راه‌اندازی شده که بلافاصله بعد از تهیه آب میوه تحویل بیمارستان فاطمه الزهرا (س) می‌شود.

خبر یزد

او افزود: حدود ده نفر از دانش آموزان در این پویش فعالیت دارند و روزانه از دویست کیلوگرم سیب و صد کیلوگرم هویج، آبمیوه تهیه می‌شود.
او ادامه داد: در این کارگاه متناسب با نیاز بیمارستان آب میوه تهیه و به صورت تازه در سه شیفت کاری در اختیار بیمارستان مهریز قرار داده می‌شود.
مسئول گروه جهادی پویش افزود: هزینه تهیه و توزیع این آب میوه‌ها را خیران مهریزی پرداخت می‌کنند.
دست‌هایی که نفس هدیه دادند/ گره کمبود اکسیژن در بیمارستان‌های یزد به دست خیران باز شد پس از بروز مشکل کمبود اکسیژن در بیمارستان‌های یزد، مردم، موسسه‌های خیریه، افراد نیکوکار و واحد‌های صنعتی و معدنی از جمله چادرملوی اردکان وارد میدان شدند و دستگاه‌های اکسیژن ساز برای همه مراکز درمانی استان را رایگان تامین کردند.

خبر یزد

ناصر تقی زاده مدیر شرکت معدنی و صنعتی چادرملوی اردکان گفت: 50 تن مواد ضدعفونی مایع و جامد و هزاران عدد ماسک و دستکش نیز بین شهروندان توزیع شد.
او ادامه داد: تجهیز نقاهتگاه اضطراری اردکان با 100 تخت و نقاهتگاه‌های مستقر در مجتمع‌های معدنی و صنعتی برای قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا و 220 میلیارد ریال کمک‌های نقدی از دیگر فعالیت‌های این شرکت است.
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نیز یک دستگاه اکسیژن ساز 600 لیتری به ارزش دو میلیارد تومان به به بیمارستان ولیعصر (عج) بافق اهدا کرده است.
سید رسول محسن‌زاده مدیر بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مهریز گفت: با کمک 12 میلیارد ریالی خیران و مردم نیکوکار منطقه مشکل خرید دستگاه و مخزن اکسیژن ساز این مرکز درمانی برای معالجه بیماران کرونایی حل شد.
حجت‌الاسلام طباطبایی امام‌جمعه زارچ نیز با اشاره به همکاری خیران در ایام کرونا، گفت: خیران زارچی 2 دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران کرونایی به مبلغ600 میلیون نیاز بیماران را مرتفع کردند.

خبر یزد

ذبیح الله برجسته مدیر بیمارستان امام جعفرصادق (ع) میبد نیز گفت: دستگاه اکسیژن ساز 650 لیتری به مبلغ دو میلیارد تومان به بیمارستان میبد اهدا شده است.
او افزود: همچنین دستگاه و مخزن شانزده هزار لیتری به یادبود مرحوم ماشالله خادمی به مبلغ یک میلیارد و یکصد میلیون تومان به بیمارستان امام جعفرصادق (ع) میبد اهدا شد.
همت بلند دانش آموزان بافقی در ایام کرونا محمد باقر قائمی، مدیر بیمارستان ولیعصر بافق گفت: دانش آموزان کلاس چهارم یکی از مدارس بافق برای همراهی با کادر درمان پس انداز‌های خود را روی هم گذاشتند و کرم‌های مرطوب کننده و آبرسان برای کادر درمان تهیه کردند.
او ادامه داد: این اندوخته‌های کودکانه حدود 30 میلیون ریال بود که با همت خانواده‌های این دانش آموزان صرف تهیه کرم‌های آبرسان شد.

خبر یزد

قائمی اظهار داشت: کار زیبای این دانش آموزان و توزیع 72 قلم از کرم‌های آبرسان در بین کادر درمان باعث دلگرمی ایثارگران سلامت شد.
میلاد یکی از کارکنان یک کارواش در بافق نیز که به کرونا مبتلا شده، پس از بهبودی به شکرانه سلامت و برای قدردانی از مدافعان سلامت به آن‌ها خدمات رایگان ارائه می‌دهد.
خروش همدلی برای مشق مهربانی کاظم حسینی مدیر آموزش و پرورش مهریز گفت: به همت خیران صد دستگاه گوشی تلفن همراه و تبلت به ارزش دویست و پنجاه میلیون تومان برای استفاده دانش آموزان نیازمند و بهره گیری از کلاس‌های فضای مجازی تهیه شده است.
او افزود: کمک‌های موسسات خیریه شهرستان، بسیج فرهنگیان، اولیای مدرسه‌ها و خیران برای تامین گوشی دانش آموزان بی بضاعت در این شهرستان همچنان ادامه دارد.
مهدی جعفری مدیر روابط عمومی مؤسسه اندیشه روشن ندوشن گفت: مؤسسه اندیشه روشن به منظور رسالت اساسی خود در حمایت از اقشار آسیب پذیر اجتماعی و حمایت از دانش آموزان مستعد مدارس بخش ندوشن در آغاز سال تحصیلی جدید اقدام به اهدای وسایل و نوشت افزار‌های مورد نیاز برای دانش آموزان کرد.
او افزود: در این مرحله 25 عدد گوشی تلفن همراه، 5 عدد تبلت و 100 بسته نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

خبر یزد

در روز‌های تلخ کرونایی، نیکوکاران یزدی دست قشر‌های آسیب دیده از کرونا را به مهربانی می‌فشرند که به حرکت درآمدن چرخ‌های تولید و خدمت به همنوع، فقط گوشه‌ای از این رزمایش همدلی در روز‌های کرونایی است.
امید می‌رود با حمایت هرچه بیشتر مردم و مسئولان ویروس کرونا را شکست داده و بتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم.
گزارش از: صدیقه فلاحتی
منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه:
https://www.yazd-online.ir/Fa/News/163277/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اعضای شورای شهر یزد سرپرست جدید شهرداری را انتخاب کردند

تعداد مبتلایان جدید به بیماری کووید 19 در یزد به 369 نفر رسید

عزاداری ماه محرم با رعایت نکات بهداشتی در فضای باز مساجد برگزار شود

فرماندار یزد: تهیه طرح جامعه ترافیک اولویت شورای ششم قرار گیرد

کمبود گوشت مرغ نداریم

دوچرخه‌سواران یزد به استقبال روز خبرنگار رفتند

آغاز ثبت نام بیماران دیابتی برای دریافت واکسن کرونا در یزد

هیأت رئیسه ششمین دوره شورای اسلامی یزد مشخص شد

راه اندازی 66 خانه هلال در استان یزد

سهم معلولان از هزینه‌های عمرانی پرداخت نشده است

چادرملو، موتور محرکه اقتصاد استان یزد

«# تنفیذ ـ امید» در صدر هشتگ‌های داغ استان مرکزی

دانشجویان در صف واکسن کرونا

نظارتی بر انجام محدودیت‌های کرونایی در یزد نیست/ یزد در انتظار روزهای سیاه کرونایی

مناسب سازی شهر یزد با پروژه سیمرغ

فرماندار یزد:حاشیه‌ها باعث دور شدن شورای شهر از وظیفه اصلی خود می‌شود

رئیس و نائب رئیس شورای شهر ششم یزد مشخص شدند

خنثی سازی 7 حمله طالبان به هرات/ آغاز عملیات پاک سازی مرکز ولایت هلمند

آغاز فعالیت دوره ششم شورای اسلامی شهر یزد

کارشناس جهاد کشاورزی یزد: تولید گندم 12 هزار تن کاهش دارد

یزد گرفتار مرداب کرونا/ بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه دارد

از «الله اکبر» طالب تا «الله اکبر» پنجره‌های هرات

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم فاطمیون استان یزد+تصاویر

ششمین دوره شورای شهر مهریز فعالیت خود را آغاز کرد

«سید محمدامین بیدکی» رئیس ششمین دوره شورای شهر مهریز شد

برگزاری اولین یادواره شهدای مدافع حرم فاطمیون استان یزد+تصاویر

کلاهبردار واتس آپی در یزد دستگیر شد

مراسم تحلیف شورای ششم یزد با حضور گزینشی رسانه‌ها برگزار شد

مدیرکل سازمان تبلیغات یزد: عزاداری محرم با مجوز ستاد کرونا ممنوع نیست

ساختار معیوب اشتغال یزد نیازمند تغییر است/ تسهیلات فله‌ای راهگشا نیست

ساختار اشتغالزایی در یزد معیوب است/ تسهیلات فله‌ای راهگشا نیست

مدیران باشگاه فوتبال شهید قندی یزد پیگیر حقیقت در رقابت ها هستند

برگزاری آیین تحلیف شورای اسلامی شهر بافق

آخرین تحولات افغانستان؛ آغاز حملات تهاجمی ارتش در لشکرگاه

آخرین تحولات جنگ داخلی در افغانستان/ آغاز حملات تهاجمی ارتش در لشکرگاه

#الله- اکبر علیه طالبان

هیات رئیسه شورای شهر اردکان فارس مشخص شد

اعضای هیات رئیسه شورای شهرهای فارس مشخص شدند

هر هیئت عزاداری، آزادی یک زندانی

اجرای حکم میلیونی برای قاچاقچی در مهریز

آمار کرونا یزد 14 مرداد؛ 11 فوتی و 369 ابتلای جدید

واکسینه شدن حدود 172 هزار یزدی

سقوط مرگبار جوان یزدی در اردکان

نخستین یادواره شهدای مدافع حرم فاطمیون در یزد برگزار شد

آغاز ثبت‌نام نوبت‌دهی واکسیناسیون معلولان یزدی

فاضلاب، تهدیدی جدی برای بافت تاریخی یزد

معاون صمت یزد: کمبود گوشت مرغ نداریم

آمار بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد از مرز 900 تن گذشت

آسمان استان یزد ابری می‌شود

رئیس و نایب رئیس شورای شهر ششم یزد مشخص شدند