خبر یزد

آخرين مطالب

بانو یزدی که بذر نیکی می‌کارد مقالات

بانو یزدی که بذر نیکی می‌کارد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- "مریم خلوت" بانوی نیکوکار یزدی که 15 سال، چراغ خاموش به یاری نیازمندان شتافت، از کمک به سالمندان مهریزی آغاز کرد، به دانش‌آموزان نیازمند یزدی رسید، سپس به کمک زلزله زدگان کرمانشاه و سیل‌زدگان لرستان رفت و حالا به یاری کادر درمان و بیماران کرونایی آمده است.

این بانوی 35 ساله بر اثر یک اتفاق ناخواسته، "خیر" شد و نام خود را در دفتر نیکوکاران ثبت کرد، مادر بزرگش از دنیا رفت و داغی سنگین بر دل او گذاشت، مادر بزرگی که به شدت به او وابسته بود و او را دوست داشت.
خودش می گوید وقتی مادر بزرگم را از دست دادم، نتوانستم جای خالی او را با هیچ چیز پر کنم و همین موجب شد تا علاقه ام به سالمندان و بزرگان جامعه بیشتر شود و همیشه در تلاش بودم تا خدمتی به این قشر عزیز که حق بزرگی بر گردن فرزندان دارند، انجام دهم، بر اثر یک اتفاق، خبردار شدم که خانه سالمندان شهرستان مهریز با مشکلات و کمبودهایی روبرو هست و نیازمند یاری ماست.
این آغاز یک تحول بزرگ در زندگی من در سال 84 بود، از هزار تومان شروع کردم، از اقوام و نزدیکان، کمک‌های نقدی و غیرنقدی را جمع آوری و برای خانه سالمندان مهریز ارسال کردم.
از مسوول وقت این مرکز خواستم لیست نیازهای خود را برایم ارسال کند؛ از لباس نو، پوشک و ملحفه شروع کردم و حتی در روزهای نزدیک به عید نوروز هر سال با خود چند آرایشگر به این مرکز می بردم و موهای آنها را اصلاح می کردم و همین حال من را خوب می کرد.
برای آنها ناهار روز اول عید با بهترین کیفیت تهیه می کردم زیرا معتقد بودم آنها هم دل دارند و باید غذای خوب بخورند؛ حتی گروه موزیک برای آنها می بردم تا مبادا احساس تنهایی و غربت کنند و در این روزهای کرونایی هم 5 دستگاه اکسیمتر تهیه و به مرکز سالمندان مهریز هدیه کردیم؛ باشد که رضایت و لبخند آنها موجب رضایت و خشنودی خداوند شود.
ارسال ضایعات پتو و پارچه برای هنرجویان فنی

خبر یزد


خلوت می گوید: موسسه خیریه‌ای دایر کردم و مبنای اولیه کار را در کمک به دانش آموزان نیازمند قرار دادم، دانش آموزانی که زیر پوشش هیچ مجموعه یا ارگان حمایتی نیستند، یکی از اقوام خبر آورد که به دنبال "ملحفه کهنه" برای آن دسته از هنرجویانی است که وضعیت مالی خوبی ندارند و برای الگوهای کاری خود نیاز به پارچه دارند.
از او خواستم یک هفته به من مهلت بدهد؛ فورا دست به کار شدم و به چند کارخانه که پتوی مسافرتی و پارچه تولید می کردند سر زدم؛ از آنها خواستم تا ضایعات محصول خود را به من بدهند و آنها هم قبول کردند.
2 وانت بار از ضایعات این واحدهای تولیدی تهیه و برای هنرجویان نیازمند ارسال کردم که شادی وصف ناپذیر آنها را به دنبال داشت و توانستند از این ضایعات پتو بعنوان الگوی کار فنی خود استفاده کنند، هنرجویان هنرستان های فنی استان یزد در آن سال فقط 100 نفر بودند که آنها را حمایت کردیم.
پوشش حمایتی 2 هزار دانش‌آموز استان یزد
مریم خلوت ادامه می دهد: از هنرجویان بی‌بضاعت یزدی آغاز کردیم و اکنون 2 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی که البته اغلب آنها در مقطع ابتدایی هستند را زیرپوشش قرار دادیم، اول مهرماه هر سال بسته های تحصیلی شامل کیف، کفش و نوشت افزار در اختیار آنها قرار می دهیم و کلیه هزینه‌ های ثبت نام مدرسه و خرید کتاب برای آنهایی که توان و بضاعت ندارند، هم بر عهده ماست.
وی ادامه داد: هر سال برای این دانش آموزان، جشن تولد همگانی می‌گیریم؛ روزهای نزدیک به عید نوروز، بسته مواد غذایی در اختیار آنها قرار می دهیم و طول سال هم گوشت و مرغ و دیگر مواد غذایی اولیه به خانواده های آنها می دهیم.
کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه و حمایت از 60 یتیم کرمانشاهی

خبر یزد


مدیر موسسه خیریه لبخند بهار می گوید: بنا به درخواست مردم یزد و آنهایی که از ما کمک دریافت می کردند، یاری رساندن به نیازمندان را فقط محدود به استان یزد نکردیم و پس از وقوع زلزله کرمانشاه، مردم یزد از ما خواستند تا به کمک آنها هم بشتابیم؛ لذا زمانی که در کرمانشاه زلزله شد بیکار ننشستیم و بنا به درخواست مردم برای آنها در همان روزهای نخست، 2 کانتینر 40 فوتی کمک های مردمی شامل مواد غذایی، پوشاک، چادر، روفرشی و مایحتاج دیگر ارسال کردیم و به دنبال آن 2 کانتینر دیگر هم ارسال شد.
خلوت ارسال 16 کانکس، 4 سرویس بهداشتی و 174 بسته مواد غذایی را از دیگر کمک های ارسالی برای زلزله زدگان کرمانشاهی عنوان کرد و گفت: پس از بازدیدی که از مناطق زلزله زده داشتم ، 60 کودک یتیم را هم زیرپوشش حمایت موسسه درآوردیم که کمک های ما به آنها هم همچنان ادامه دارد.
کمک به دانش‌آموزان یک مدرسه محروم در آذربایجان شرقی
این بانوی نیکوکار در ادامه اظهار داشت: یک بار در فضای مجازی، پستی جالب، توجه من را به خود جلب کرد که در آن فردی از منطقه محرومی در آذربایجان شرقی نام برده بود که نیازمند کمک است، آدرس دقیق را از این فرد گرفتم و به صحت گفته های او پی بردم و لذا فوری دست به کار شدم؛ شهرستان چاراویماق. بخش شادیان روستای قره صغیر مدرسه شهید حسن زاده، مدرسه ای که 40 دانش آموز آن در کانکس درس می خواندند، ارسال کمک های تحصیلی و معیشتی شامل مواد غذایی و بسته های تحصیلی برای دانش آموزان این مدرسه آغاز کردیم و اکنون چهار سال است که این کمک ها ادامه دارد.
ارسال چهار کامیون مواد غذایی برای سیل‌زدگان لرستان
خلوت ادامه داد: مناطق سیل‌زده لرستان، مقصد دیگر کمک های خیری ما بود که چهار کامیون شامل مواد غذایی ، آرد، چادر، گاز پیک نیک، لباس گرم، کیف و کفش و روفرشی و دیگر ملزومات به آنجا ارسال شد.
وی همچنین ارسال سه نیسان مواد غذایی و پوشاک برای منطقه زلزله زده کوهبنان استان کرمان را از دیگر اقدامی عنوان کرد که در این زمینه انجام شده است.
کمک به نیازمندان سیستان و بلوچستان
خانم خلوت ادامه می دهد: یک خانم "ماما" از سیستان بلوچستان از ما کمک خواست و اعلام کرد که روستای 32 خانواری سیاری کشککان در منطقه فنوج، فاقد سرویس بهداشتی است که در نخستین اقدام فوری، سرویس های بهداشتی لازم را همراه با 32 بسته مواد غذایی، لباس و کفش و دیگر مایحتاج مورد نیاز به آنجا ارسال کردیم.
وی ارسال 2 کامیون مواد غذایی و پوشاک به منطقه دلگان سیستان و بلوچستان از دیگر اقداماتی عنوان کرد که در این راستا انجام شد و نکته جالب برای این بانوی نیکوکار یزدی بودن فرماندار آن شهرستان بود.
کمک به پاکبانان در شام غریبان امام حسین(ع)
بر اساس گفته های خانم خلوت، او به همراه 15 نفر از دوستان و همکاران خیرش هر سال در شام غربیان امام حسین(ع) به کمک پاکبانان می روند، آنها چهار سال است برای نظافت شهر به کمک پاکبان ها می روند و نظافت را از چهار راه بسیج آغاز و زباله های رها شده را تا میدان شهدا جمع می کنند.
وی تصریح کرد: اما این همکاری به همین 15 نفر ختم نمی‌شود و در حین نظافت بیش از 50 نفر از شهروندان هم به کمک آنها می آیند، پزشک و کارخانه دار هم در میان آنها دیده می شود.
تسویه حساب دفتری نیازمندان
خانم خلوت ادامه می دهد: در ماه رمضان امسال، حساب دفتری حدود 122 خانواده که بعلت مشکلات مالی، مایحتاج اولیه و مورد نیاز خود را از مغازه ها خریداری و پول آن را پرداخت نکرده بودند، تسویه و قرض های آنها را از حساب دفتری مغازه ها پاک کردیم و مواد غذایی مورد نیاز آنها را تهیه و در اختیار آن خانواده‌ها قرار دادیم.
وی همچنین اضافه کرد: منزل خانواده‌ای که خانه آنها در آتش سوخته بود با کمک خیرین، بازسازی و مشکلات آن بر طرف شد.
کمک به کادر درمان و خانواده‌های درگیر با کرونا

خبر یزد


با شیوع کرونا خانم خلوت و خیرینی که با او همکاری می کردند بیکار ننشستند و به کمک کادر درمان و خانواده های درگیر با این بیماری رفتند بر اساس گفته های این بانوی خیر، در همان ماه‌های نخستین شیوع بیماری و شب عید نوروز پارسال 200 بسته معیشتی در اختیار خانواده های درگیر با کرونا که توان مالی خوبی نداشتند، قرار گرفت .
وی ادامه داد: در 2 ماه فروردین و اردیبهشت هر شب به سه بیمارستان یزد مراجعه و نوشیدنی های گرم ، حلوا و کیک در میان کادر درمان توزیع کردیم و در دوران اوج کرونا، 5 دستگاه اکسیژن ساز تهیه و آن را به صورت امانت در اختیار خانواده هایی که توان مالی برای خرید این دستگاه را نداشتند، قرار دادیم که یکی از این دستگاه ها خریداری و چهار دستگاه دیگر از سوی خیرین اهدا شد که قیمت هر دستگاه 28 میلیون تومان است.
خلوت گفت: همچنین در این مدت 17 کپسول اکسیژن به بیمارستان شهید صدوقی اهدا و دستگاه پمپ اکسیژن ساز مرکزی به نام "مینیفولد اکسیژن دو طرفه" خریداری و در اختیار آنها قرار گرفت.
وی اهدا 55 عدد کارت هدیه نقدی به کادر درمان بیمارستان موقوفه گودرز و توزیع 95 بسته معیشتی در میان کادر درمان و خدماتی بیمارستان شهدای کارگر را از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا برشمرد.
آزادی 15 زندانی مالی
این بانوی نیکوکار می گوید: تاکنون 15 زندانی مالی جرایم غیرعمد به همت خیران از زندان آزاد شدند که سه نفر از آنها به تازگی به آغوش خانواده های خود بازگشتند.
وی تعداد کسانی که افتخاری و برای رضای خدا بطور مستقیم با خیریه لبخند بهار همکاری می کنند را 30 نفر و افرادی که به صورت غیرمستقیم به این خیریه کمک می کنند را 80 نفر اعلام کرد.
برچسب‌ها
استانداری کرمانشاه یزد لرستان

لینک کوتاه:
https://www.yazd-online.ir/Fa/News/166980/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

فیلم کتاب سرخ به دنبال کشف و شهود عاشوراست/این اولین تجربه کارگردانی من است

بازداشت زمین‌خوار میلیاردی در یزد /‌ تصرف 2700 ‌متر از اراضی دولتی از سوی متهم

وزارت راه: طولانی‌ترین تونل آزادراهی جنوب غرب آسیا را افتتاح می‌کنیم

درخشش فرهنگیان استان یزد در جشنواره‌ی الگو‌های برتر تدریس

طرح بزرگ راه آهن یزد - اقلید آماده بهره برداری است

راهیابی 29 اثر به مرحله نهایی چهارمین دوره کتاب سال یزد

احتمال افت فشار آب یزدی‌ها در صورت عدم مدیریت مصرف

روایت‌گری امین زندگانی ‌از وقایع عاشورا در نخستین فیلم سینمایی‌اش /فیلم سینمایی کتاب سرخ در یزد کلید خورد

رقص کرونا در عروسی یزدی ها/ رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی رضایت بخش نیست

مسیر تهران - شمال باز هم کوتاه شد/ خبر مهم معاون وزیر راه چیست؟

◄ بهره برداری از راه آهن یزد- اقلید به پایان بهار 1400 نرسید

نامگذاری یک میدان به نام غدیر در یزد

وکیل متخلف در یزد به پرداخت جزای نقدی محکوم شد

کارگاه گوهرتراشی بانوان بافق با 130میلیون تومان هزینه راه اندازی شد

برگزاری نشست خبری عوامل فیلم سینمایی کتاب سرخ در یزد

برخورد دادگستری با وکیل کانون وکلای یزد به دلیل توهین به قاضی

آغاز واکسیناسیون معلمان یزدی از هفته آینده

انتخابات تشکل‌های کارگری استان یزد، مجازی برگزار شد

فرهنگیان یزدی مقابل کرونا واکسینه می‌شوند

امام جمعه یزد: صدای نماز جمعه باید به همه نقاط استان یزد برسد

نماز جمعه باید به پایگاه بصیرت‌بخشی تبدیل شود

شهرداری یزد از ساخت فیلم تاریخی کتاب سرخ در بافق حمایت کرد

توافق با چادرملو برای احداث 1000 مگاوات برق

دمای هوا در یزد 2 تا سه درجه کاهش می یابد

یزد میزبان فیلم عاشورایی کتاب سرخ

فرماندار: کمترین رعایت پروتکل‌ها در اردکان مربوط به سوپرمارکت‌ها است

تحقق درآمدهای مصوب استان در سه ماهه اول سال 1400

تحقق درآمدهای مصوب استان یزد در سه ماهه اول سال 1400

کاهش دما تا پایان هفته در استان یزد

فوت 51 یزدی بر اثر ابتلا به کرونا طی یک هفته

آخرین وضعیت مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان یزد

یک عروسی در یزد، 80 نفر را کرونایی کرد

برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی به مناسبت فرارسیدن عید غدیر در کیش

سقوط از داربست، جانِ جوان 17ساله را گرفت

جزئیاتی از قتل تکان‌ دهنده آیسای پنج ساله به دست مادرش + عکس

حکم مرگ قاتل تاجر جوان صادر شد

پایتخت در یک قدمی برپایی بیمارستان‌ صحرایی!

به زودی، گوجه فرنگی 20 هزار تومان می‌ شود!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 6 مرداد 1400

آزادی بخش قابل توجهی از معترضین در خوزستان

طرح مجلس برای اینترنت یعنی اختلال در کار مردم

انتخابات شورای شهر بومهن و پردیس باطل شد

مراسم تحلیف رئیسی 14 مرداد برگزار می شود

در دیدار مدیران رسانه با شهردار تهران چه گذشت؟

منتظر شگفتی های طنزآلود در سریال دودکش 2 باشید + تصاویر

دلنوشته محسن چاوشی برای مردم خوزستان

اعتراض مطهری به حیله های شرعی حرام در سریال گاندو! + عکس

خشم هدیه تهرانی به اظهارات حسن روحانی: ما را احمق فرض می کنید! + عکس

دمای هوا در استان یزد 2 تا سه درجه کاهش می یابد

32 جشن غدیر در مساجد منتخب منطقه 20 برگزار می شود