خبر یزد

آخرين مطالب

امام جمعه یزد:

انتخابات نباید خصوصی سازی شود/دشمن در صدد مستاصل کردن مردم سياسي

انتخابات نباید خصوصی سازی شود/دشمن در صدد مستاصل کردن مردم
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزدـ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد توصیه کرد: اگر می‌خواهید انتخابات خوب و با مشارکت بالای مردم داشته باشیم، نباید در انتخابات خصوصی سازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه خواب مرگ خفیف است، اظهار داشت: خداوند هر روز و هر شب در حق بندگان خود لطف می‌کند و اجازه می‌دهد دوباره نفس بکشیم و از خواب بیدار شویم و دوباره زندگی را تجربه کنیم.
وی بیان کرد: اگر می‌خواهیم سلامت داشته باشیم، در مسیر کمال قرار بگیریم، در همه زمینه‌ها رشد داشته باشیم و دوستی و محبت خدا و آخرت را داشته باشیم، باید اطاعت خدا کنیم و باید خدا را در همه ابعاد زندگی خود جاری و ساری کنیم.
ناصری با اشاره به اینکه خداوند متعال نسبت به بندگان خود شوق دارد، افزود: خدا فرموده که اگر بندگان من بدانند چقدر به آنها اشتیاق دارم از شوق می‌میرند.
امام جمعه یزد عنوان کرد: اگر محبت خدا در دل کسی جا بگیرد، حبیب خدا خواهد شد بنابراین در این مسیر قدم بردارید و دوستی خدا را در دل خود جا دهید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت آیه قرآنی اهدِنَا الصِّراطَ المُستَقِیمَ یادآور شد: این آیه اساس زندگی همه ما و بهترین دعا در مسیر هدایت است و وقتی می‌گوئیم خدایا ما را به راه مستقیم هدایت کن، مراد این است که خدایا ما در راه مستقیم هستیم اما این راه نوسان و مشکلات بسیار دارد و انسان نیز تغییر روحیه می‌دهد بنابراین کمک کن که در این راه لغزش نداشته باشیم.
ناصری با اشاره به روایتی از حضرت علی ( ع) در تفسیر این آیه که فرمود: أَدِمْ لَنَا تَوْفِیقَکَ ، اَلَّذِی بِهِ أَطَعْنَاکَ فِیمَا مَضَی مِنْ أَیَّامِنَا ، حَتَّی نُطِیعَکَ کَذَلِکَ فِی مُسْتَقْبَلِ أَعْمَارِنَا افزود: انسان در مسیر کمال است و کل الکمال خداست و همه ما حتی انبیا احتیاج به رشد و کمال داریم و با توجه به اینکه انسان کمال طلب است و کمال نیز پایان ندارد، هر روز از خدا می‌خواهیم که ما را در مسیر کمال مستدام کند.
امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در عمل نیز باید از خدا بخواهیم تا ما را در صراط مستقیم قرار دهد، بیان کرد: باید از خدا بخواهیم که در عمل بنده و مطیع خدا باشیم و وسوسه‌های شیطان ما را از خدا و راه مستقیم دور نکند.
وی با اشاره به اینکه در ادامه این آیه از خدا می‌خواهیم ما را در مسیر انسان‌هایی قرار دهد که به آنها نعمت داده است، افزود: بر اساس آیه قرآن وَمَنْ یُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَٰئِکَ مَعَ الَّذِینَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ مِنَ النَّبِیِّینَ وَالصِّدِّیقِینَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِینَ ۚ وَحَسُنَ أُولَٰئِکَ رَفِیقًا ، انبیا، شهدا و صالحان، افرادی هستند که خداوند متعال به آنها نعمت داده است.
فتح خرمشهر با مدد الهی اتفاق افتاد
ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوم خرداد، سالگرد فتح خرمشهر اظهار داشت: آزادی خرمشهر اتفاق بسیار بزرگی بود زیرا این شهر به دژ محکمی برای دشمن تبدیل شده بود و شاید به اندازه اداره یک کشور، نیرو و لشکر و موانع در آن مستقر کرده بودند و محال بوده پرنده‌ای آنجا پر بزند و از بین نرود اما رزمندگان ما با ایثارگری و توکل به خدا، این شهر را به دامن کشور بازگرداندند.
وی، یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس به ویژه شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت و گفت: این فتح، فتح بزرگی بود و امام نیز در این باره فرمودند که نباید فتح‌های بزرگ، نظیر فتح خرمشهر را از یاد ببریم و نباید این پیروزی را جز با مدد الهی ببینیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد تاکید کرد: نباید این همه فداکاری، مقاومت عظیم و این برنامه ریزی بسیار محکم که همه دنیا را متعجب کرده بود را فراموش کنیم.
ناصری با اشاره اینکه امام خمینی (ره) نیز فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد، افزود: امام همواره تاکید داشت که غرور و تکبر به سراغ ما نیاید و در برابر خداوند متعال متواضع و شکرگزار باشیم که این درسی برای تمام دوران زندگی بشر است.
وی عنوان کرد: امام راحل فرمودند که ملت ایران ثابت کردند که تحمل و طاقت گرسنگی و تشنگی را دارند و بر آن صبر می‌کنند اما تحمل شکست انقلاب و ضربه به اصول آن را هرگز نخواهند داشت که امروز نیز مردم این موضوع را ثابت کرده اند زیرا انقلاب ما خدایی، امام زمانی و انقلابی بر اساس صراط مستقیم است و مردم تحمل نمی‌کنند که کسی اصول این انقلاب را تحت الشعاع قرار دهد.
وی با بیان اینکه امام همواره قدردان حضور مردم بودند، افزود: امام معتقد بودند که اگر حضور مردم نبود، هر یک از این توطئه‌ها می‌توانست به تنهایی انقلاب را از پای در بیاورد.
توطئه‌های دشمن مردم را در برابر اسلام و انقلاب بی‌تفاوت نکند
ناصری ادامه داد: اکنون نیز مردم باید مراقب باشند که توطئه‌های دشمنان آنها را بی تفاوت نکند و وحدت و اتحاد خود را از دست ندهند و این فضاسازی‌ها و دروغ‌ها و شایعات روی آنها تأثیر نگذارد و مردم باید بصیر و بیدار باشند تا نقش آنها در رخدادهای مهم تحت تأثیر قرار نگیرد.
وی افزود: امام خمینی (ره) در برهه‌های مختلف از مبارزات انقلاب تا دوران دفاع مقدس، وقتی تنها بود، مبتلای به ترس و یاس نشد و آنگاه هم که همه ملت ایران بلکه ملت‌های جهان او را یک‌صدا فریاد زدند، دچار غرور نشد که این درس بزرگی است برای مؤمنان و مبارزان که هرگز مغرور نشوند و در مقابل دشمن نیز دچار ترس و یاس نشوند و بدانید که برای رضای خدا حرکت می‌کنید و پشتوانه شما نیز خداست.
نماینده ولی فقیه در استان یادآور شد: در این مذاکرات، افرادی که مذاکره می‌کنند نباید در برابر دشمن و تهدیدهای او خودشان را ببازند و کوتاه بیایند و نباید زحمات و مشقت‌های ملت را از یاد ببرند، مگر دشمن بیش از این چه کاری می‌خواهد علیه ما انجام دهد و بدانید که اگر مقاومت کنید، به نتیجه می‌رسید.
ناصری افزود: دشمن نقطه ضعف خود و نقطه قوت شما را نیز می‌داند و می‌داند که نقطه قوت شما، ایثار و ایمان و توکل و همبستگی شماست اما نقطه ضعف دشمن، این است که در مقابل نیروهای ملت ما هیچ ابزاری ندارد؛ نه ابزار نظامی در برابر ایستادگی ملت‌ها اثر دارد نه ابزارهای دیگر اثرگذار است.
وی با بیان اینکه دشمن با ایجاد مشکلات در صدد سست کردن ما در برابر اسلام و انقلاب است، اظهار داشت: باید در این زمینه حواسمان را جمع کنیم و فریب فتنه‌گری‌های دشمن را نخوریم.
از سرگیری مقاومت و همدلی در فلسطین توطئه‌های دشمن را به باد داد
ناصری در مورد فلسطین نیز عنوان کرد: خوشبختانه فلسطین به سمت وحدت و انسجام بازگشته زیرا مدتی دچار تفرق شده بودند اما سیدحسن نصرالله، مسیر را از امام خمینی (ره) و رهبری یاد گرفت و به مردم فلسطین نشان داد و امروز مقاومت و ایستادگی را از سر گرفته اند و تمام توطئه‌های دشمن را بر باد دادند.
خطیب جمعه یزد با اشاره به اینکه موجی از توطئه‌های دشمنان با دوراندیشی رهبر معظم انقلاب خنثی شد، اظهار داشت: دشمن می‌خواست همه کشورهای منطقه را تکه تکه کند و زیر دست صهیونیست‌ها بیندازد اما افرادی همچون سردار سلیمانی و نیروهای سپاه قدس، هرگز اجازه نخواهند داد که این خیالات خام دشمن به ثمر بنشیند.
وی ادامه داد: مردم ما دشمن را مستاصل کردند و باز هم اگر مقاومت کنند، دشمن را بیش از پیش مستاصل خواهند کرد و انقلاب اسلامی را به سرمنزل مقصود خواهند رساند.
ناصری در مورد انتخابات نیز عنوان کرد: در انتخابات باید همدل باشیم و با مشارکت بالا، افراد را بصیرانه انتخاب کنیم و در این برهه حساس، اختلاف‌ها را کنار بگذاریم و کاندیداها و اطرافیان آنها نسبت به هم نزاکت و موارد شرعی را رعایت کنند و به همگان توصیه می‌کنم که اگر می‌خواهید انتخابات خوبی داشته باشیم، در انتخابات خصوصی سازی نکنید.
امام جمعه یزد تاکید کرد: برید سراغ مردم و اجازه بدهید مردم در همه چیز مشارکت داشته باشند تا به میدان بیایند و با حضور و مشارکت آنها و دست یاری خدا و همدلی، به یک نظام ولایی، قوی و در مسیر حق دست پیدا کنیم.

لینک کوتاه:
https://www.yazd-online.ir/Fa/News/191616/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کرونا و تهدید 130 میلیون فرصت شغلی در جهان

تاب‌آوری چیست و شهرها چگونه به آن دست می‌یابند؟

سه بانوی کارآفرین خراسان رضوی در مراسم کشوری رتبه برتر را کسب کردند

واقعیت‌های تلخ از فرار دختران از خانه

ضرورت‌های تدوین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت چه بوده است؟

رییس جمهور باید برای همه سلایق باشد؛ آنهایی که به او و رقبایش رای دادند و حتی آنان که رای ندادند

منتخبان انتخابات ششمین دوره شورای شهر اردکان

دمای هوای یزد کاهش می‌یابد

اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر میبد معرفی شدند

حماسه مردم یزد با مشارکت58.36درصد در انتخابات ریاست جمهوری

معرفی اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر اردکان

رئیس ستاد انتخابات استان یزد: 58 درصد واجدین شرایط دارالعباده رأی دادند

افزایش بستری های مشکوک به کرونا به بیش از 300 تن

معرفی اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر اشکذر

اعلام اسامی منتخبین مردم در شورا‌های شهری استان یزد

اعلام رسمی نتایج انتخابات شوراهای شهر ابرکوه و مهردشت

مشارکت 58 درصدی مردم یزد در انتخابات

مشارکت 58 درصدی مردم استان یزد در انتخابات ریاست جمهوری

افزایش آمار بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد

نتایج رسمی و نهایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان یزد اعلام شد+ اسامی

پیشرفت فیزیکی طرح‌های نیمه تمام صنعتی در یزد

اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر تفت معرفی شدند

منتخبین مردم در شورا‌های شهری استان یزد مشخص شدند

گیسومیشا احمدی به موزه دفاع مقدس می‌رود/ «خروج» روی آنتن شبکه آی فیلم

آمار بستری‌های مشکوک به کرونا در استان یزد افزایش یافت

مردم یزد به رهنمود‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند

برگزاری جشن حضور در حسینیه میرچقماق یزد

خرید روزانه 100 رأس دام از عشایر خراسان جنوبی

منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر مهریز مشخص شدند

11 عضو شورای ششم شهر یزد مشخص شدند

منتخبان انتخابات شورای شهر3 شهرستان استان یزد معرفی شدند

مشارکت بیش از 58 درصدی مردم استان یزد در انتخابات ریاست جمهوری

نتیجه انتخابات ششمین دوره شورای شهر یزد مشخص شد

نتیجه انتخابات ششمین دوره شورای شهر یزد اعلام شد

اسامی اعضای منتخب شورای اسلامی شهر یزد معرفی شدند

نتایج انتخابات شوراهای شهر در استان یزد+ جدول

تمام مردم ایران پیروز انتخابات هستند/ دشمنان نظام شکست سنگینی را متحمل شدند

مشهدی‌ها پیروزی حجت الاسلام رییسی را جشن گرفتند

امام‌جمعه یزد: رعایت عفاف و حجاب از مدارس آغاز شود

جشنواره زیر سایه خورشید در یزد برگزار می‌شود

مشارکت 58درصدی یزدی‌ها در انتخابات 28 خرداد

عامل تهدید انتشار تصاویر خصوصی در یزد شناسایی شد

اسامی منتخبان شورا‌های شهری استان یزد اعلام شد

بر اساس تفاهم نامه انتشارات علمی و فرهنگی و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور؛ اپلیکیشن اختصاصی "کتابخوان" انتشارات علمی و فرهنگی عرضه می شود

وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، شفاف ترین در بین 140 دستگاه

جذب کارشناس تغذیه در بیمارستان کیش

پیام تبریک شهردار تهران به رئیس جمهور منتخب

برپایی دوره های آموزشی آنلاین و رویدادهای علمی در سطح ملی علمی ، گام های ارزشمند موسسه علوم و فنون کیش در شرایط بحران کرونا

تقدیر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از حضور پرشور و شعور ساکنان و گردشگران منطقه در انتخابات 1400

تقدیر سازمان منطقه آزاد کیش از تلاش فرهنگیان جزیره