خبر یزد

آخرين مطالب

علمي

واکسن «میلاد نور» در آستانه اخذ مجوز

خبر یزد - دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله کرونا با اشاره مراحل اخذ مجوز و کارآزمایی بالینی واکسن‌های ایرانی کرونا، در عین حال از تولید واکسنی مرتبط با وزارت دفاع با نام «میلاد نور» خبر داد و گفت: این واکسن هم در نوبت ورود به فاز مطالعات انسانی است.

واکسن کرونای روسی در ایران تایید شد

خبر یزد - واکسن اسپوتنیک دیروز توسط مسؤولان بهداشتی در ایران تایید شد و در آینده نزدیک خرید و تولید مشترک بین مؤسسات مشابه در ایران و روسیه انجام می‌شود

مجوز آزمایش واکسن در موسسه رازی صادر شد

خبر یزد - رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به صدور گواهی آغاز کارآزمایی بالینی فاز‌های یک و ۲ نخستین واکسن نوترکیب ایرانی، پروتئین اسپایک کووید -۱۹ کرونا متعلق به موسسه رازی، اعلام کرد: با تصویب کمیته ملی اخلاق، آزمایش انسانی این واکسن به زودی آغاز می‌شود.

تزریق واکسن ایرانی به گروه پنجم تا پایان هفته

خبر یزد - مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا با بیان اینکه تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه پنجم تا پایان هفته انجام می‌شود، گفت: مرحله دوم این کارآزمایی را قبل از سال جدید آغاز می‌کنیم.

ورود اولین محموله واکسن تا چند هفته آینده

خبر یزد - مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: این سازمان از دو سه هفته قبل برای خرید واکسن کرونا اقدام کرده و پیش بینی می‌شود تا چند هفته آینده اگر همه همکاری کنند، نخستین محموله واکسن کرونا وارد شود.

وضعیت سلامتِ ۲۱دواطلب واکسن ایرانی کرونا

خبر یزد - مجری کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به زمان اتمام فاز اول مطالعه بالینی و آغاز فاز دوم، گفت: تاکنون در فاز اول این واکسن به ۲۱ نفر از داوطلبان تزریق شده است.

نگاه پیشرو مسئولان یزد برای توسعه اکوسیستم فناوری

خبر یزد - ایسنا/یزد معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به برگزاری رویداد استارت آپی «سکوی پرتاب یزد»، گفت: حضور صندوق‌های ریسک‌پذیر و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در این رویداد حائز اهمیت است و دولت نیز حمایت می‌کند.

توسعه شهر یزد؛ افقی یا عمودی؟

خبر یزد - ایسنا/یزد دانشیار دانشگاه یزد معتقد است که توسعه سریع و بی‌برنامه شهر یزد، الگویی بیمارگونه است که با تحمل آسیب‌های ناشی از این بی‌نظمی و در تضاد با توسعه پایدار شهری فقط بزرگ شده لذا سامان دادن به روند رشد افقی شهرهای استان امر ضروری است.

حال ۱۴ داوطلب واکسن ایرانی کرونا خوب است

خبر یزد - رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: آن چیزی که مهم است تولید انبوه است یعنی واکسن کرونا وقتی اثر دارد که در اختیار مردم قرار گیرد که در این خصوص ظرف یک ماه آینده به دو تا سه میلیون دز در ماه خواهیم رسید و ظرف سه تا چهار این عدد به ۱۲ تا ۱۴ میلیون می‌رسد که اگر این اتفاق رخ دهد کشور از این لحاط مشکل نخواهد داشت.

انتخاب ۵۸ طرح برای حضور در رویداد سکوی پرتاب یزد

خبر یزد - ایسنا/یزد با پایان مهلت ثبت نام در رویداد سکوی پرتاب یزد و ثبت‌نام ۲۹۶ تیم در این رویداد، غربالگری تیم‌ها انجام شد و ۵۸ طرح به مرحله نهایی راه یافتند.

صدور مجوز آزمایش انسانی دومین واکسن ایرانی

خبر یزد - دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت ضمن تشریح جزئیات پروتکل اجرای مطالعه بالینی دومین واکسن کرونای ایرانی، گفت: این واکسن نوترکیب بوده و یک پروتئین نوترکیب است که تکنولوژی آن با واکسن کرونای ایرانی قبلی که مجوز دریافت کرده، متفاوت است.

آخرین وضعیت دسترسی به واکسن کرونا

خبر یزد - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با تازه ترین تصمیمات برای دسترسی به واکسن کرونا در کشور، توضیحاتی ارائه داد.

پیشگامی یزد در درمان کودکان سرطانی

خبر یزد - به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، سرطان خون یا سلول‌های لوسمی از شکل گیری غیرطبیعی و ناکامل تعداد زیادی گلبول سفید در مغز استخوان ...

جلسه مجازی مرکز مشاوره واحد یزد با خانواده دانشجویان برگزار شد/ برنامه ویژه برای مشکلات روحی دانشجویان خوابگاهی

خبر یزد - محمدرضا دهقانی اشکذری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره آخرین فعالیت‌های مرکز مشاوره ...

علوم انسانی برپایه اسلام بخشی از نیازهای نظام است

خبر یزد - یزد- عضو هیات علمی موسسه امام خمینی (ره) قم گفت: علوم انسانی مطابق با معیارهای اسلامی یکی از ضروری‌ترین نیازهای کنونی نظام است که این مجموعه برای تحقق آن در این راستا تلاش می کند .

واکسن کواکس تا اسفند ۹۹ به ایران می‌رسد

خبر یزد - قانعی از خرید ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از کواکس (اتحادیه جهانی تأمین واکسن) خبر داد و گفت: واکسن کواکس تا اسفند ۹۹ در اختیار کشور ما قرار می‌گیرد که به گروه نخست کادر درمان تزریق خواهد شد.

ایران تا قبل از عید دو میلیون واکسن وارد می‌کند

خبر یزد - رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: واکسن تولید ایران از بسیاری واکسن‌های خارجی اطمینان بخش‌تر است اما چون تولید آن طول می‌کشد بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار است حدود دو میلیون واکسن از هند، چین یا روسیه تا قبل از عید وارد شود.

توسعه خدمات هوافضای پهپادی استان یزد به سطح کشور

خبریزد- پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد برای خدمات داده‌کاوی، نظارت بر بناهای تاریخی، منابع طبیعی و نقاط بحرانی، پرنده‌های هدایت‌پذیر از دور را به خدمت گرفته و توسعه خدمات هوافضای پهپادی استان یزد به سطح کشور را در دستور کار دارد

دغدغه دانشجویان دانشگاه اردکان به گوش مسئولان رسید

خبر یزد - ایسنا/یزد معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان در مورد دغدغه دانشجویان این دانشگاه پیرامون اعتراض به نحوه برگزاری آزمون‌ پایان ترم جاری آنها توضیحاتی ارائه کرد.

نقش محوری پارک علم و فناوری در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان یزد

خبر یزد - یزد- سرمایه‌گذاری در تولید علم یکی از موثرترین راهکارهای توسعه اقتصادی بر پایه دانش است که این مهم در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و جهش تولید بوده و پارک‌های علم و فناوری می‌توانند محور این رویکرد در توسعه پایدار باشند.

واکسن ایرانی به ۷ داوطلب دیگر تزریق می‌شود

خبر یزد - مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: مجوز تزریق فاز اول واکسن ایرانی کرونا "کُوو ایران برکت"به داوطلبان مرحله سوم توسط کمیته پایش داده و ایمنی صادر شد و این واکسن از فردا (یکشنبه ۲۱ دی ماه) به هفت داوطلب دیگر تزریق می‌شود.

دانشگاه یزد در جمع ۱۴ دانشگاه برتر کشور براساس رتبه‌بندی «گرین‌متریک»

خبر یزد - ایسنا/یزد رئیس دانشگاه یزد ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای قرار گرفتن این دانشگاه در بین هشت دانشگاه جامع برتر کشور براساس نتایج نظام رتبه‌بندی جهانی ISC، از ارتقای جایگاه این دانشگاه به رتبه چهاردهم دانشگاه‌های کشور براساس نظام رتبه‌بندی «گرین متریک» خبر داد.

واکسن ایرانی کرونا به گروه دوم تزریق شد

خبر یزد - مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با بیان اینکه تزریق واکسن کرونای ایرانی گروه دوم انجام شد،گفت: تزریق این واکسن در گروه سوم، از شنبه است.

مهلت ارسال مقالات به کنفرانس ملّی مواد نوین تمدید شد

خبر یزد - ایسنا/یزد شورای اجرایی نخستین کنفرانس ملّی مواد نوین در استان یزد از تمدید مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه این کنفرانس تا پایان روز پانزدهم بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

مجریان ۱۶ طرح فناوری اطلاعات یزد ۹ میلیارد ریال کمک دریافت می کنند

خبر یزد - یزد - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد گفت: وزارتخانه ۹ میلیارد ریال در اجرای ۱۶ طرح فناوری در قالب پروژه های « گرنت ( Grant) رشد» در گام اول به این استان اختصاص داد و با ابلاغ آن از این طرح ها حمایت مالی می شود.

ورود ۴نفر دیگر به تست واکسن ایرانی کرونا

خبر یزد - دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات فرآیندهای فاز اول مطالعه بالینی واکسن کرونا، گفت: از روز گذشته تا امروز چهار نفر دیگر از داوطلبان شرکت در فاز اول مطالعه بالینی واکسن کرونا در کشور واکسن را دریافت کرده و وارد مطالعه می‌شوند.

کمک به راه‌اندازی مرکز رشد و نوآوری جهاددانشگاهی توسط پارک یزد

خبر یزد - ایسنا/یزد تفاهم‌نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و جهاد دانشگاهی استان یزد با هدف کمک به راه‌اندازی مرکز رشد و مرکز نوآوری جهاددانشگاهی توسط پارک یزد منعقد شد.

کنگره ملی شهدای یزد فضای فرهنگی بسیار بزرگی برای دانشجویان است

خبر یزد - ایسنا/یزد رئیس دانشگاه یزد و مسئول کمیته دانشگاهیان دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد با اشاره به اهمیت اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی در میان جامعه هدف، برگزاری کنگره چهار هزار شهید استان را به‌ویژه برای دانشجویان، فضای فرهنگی بسیار بزرگی خواند.

ثبت‌نام تاکنون ۱۴۰ طرح و شرکت در رویداد سکوی پرتاب یزد

خبر یزد - ایسنا/یزد مدیر صندوق پژوهش و فناوری استان یزد با بیان این که تاکنون بیش از ۱۴۰ طرح و شرکت در رویداد سرمایه‌گذاری ۱۰۰ استارتاپ در یزد ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: علاقه مندان تا پایان هفته جاری فرصت دارند در این رویداد ثبت‌نام کنند.

آخرین وضعیت سه داوطلب واکسن ایرانیِ کرونا

خبر یزد - عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، در خصوص آخرین وضعیت عمومی سه داوطلب اولین مطالعه انسانی فاز یک واکسن ایرانی کرونا گفت: حال عمومی آنان خوب است و همه چیز با روند مطلوبی پیش می‌رود.

۲ واکسن ایرانی دیگر در آستانه کارآزمایی بالینی

خبر یزد - رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو گفت: کرونا در کشور ما فرصت بسیار خوبی به وجود آورد و توانست توانمندی‌های محققان ایرانی را در انواع پلتفرم‌های ساخت واکسن نشان دهد

واکسن نوترکیب به‌ زودی وارد فاز انسانی می‌شود

خبر یزد - رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با اشاره به اینکه واکسن نوترکیب ایرانی کرونا تا اسفند ماه سال جاری وارد مرحله انسانی می شود، گفت: این محصول فناورانه درحال طی کردن مراحل حیوانی است و تاکنون توفیقات خوبی هم داشته است.

واکسن کرونایِ فایزر تاییدِ WHO را گرفت

خبر یزد - سازمان جهانی بهداشت با تایید واکسن فایزر/بیون تک برای استفاده ضروری مسیر توزیع این واکسن به کشورهای نیازمند را هموار کرد.

آخرین وضعیت دریافت‌کنندگان واکسن ایرانی کرونا

خبر یزد - عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اعلام وضعیت ۳ نفر دریافت کننده واکسن ایرانی کرونا گفت: طی ۲ ماه به ۵۳ نفر داوطلب دیگر واکسن تزریق می‌شود.

ساير مطالب

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 4 بهمن 99

راز 10 ساله گم شدن زن جوان فاش شد

قتل 3 نفر در فنوج توسط افراد ناشناس

جدول پخش مدرسه تلویزیونی شنبه 4 بهمن 99 در تمام مقاطع تحصیلی

وقوع حریق مرگبار در شرکت تولیدکننده واکسن

جاسازی ١٢١بسته مواد مخدر در معده!

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 3 بهمن 99

احتمال وقوع بهمن در دامنه‌های البرز

توضیح درباره شایعه خودکشی یک پرستار

زنده‌ گیری مار سمی در دانشگاه چمران اهواز + عکس

کشته شدن یک چترباز در مراسم سالگرد پلاسکو

سرقت میلیونی در کمتر از یک دقیقه!

پیشنهاد افزایش ساعت آغاز محدودیت تردد به 23

بارش برف و باران دو روزه در 17 استان کشور

گروگان‌ گیر در درگیری با پلیس کشته شد

نجات مرد متهم به ربودن و تعرض 8 زن از چوبه دار

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 2 بهمن 99

بازگشایی مدارس در اصفهان منتفی شد

جدول پخش مدرسه تلویزیونی پنجشنبه 2 بهمن 99 در تمام مقاطع تحصیلی

مرگ پسر نوجوان در کانون اصلاح و تربیت

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 1 بهمن 99

آغاز فعالیت مدارس با حضور «اختیاری» از امروز

آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور قبل از 22 بهمن

زن جوان: قربانی کینه قدیمی از پدرم شدم

تصادف شدید پنج خودرو در بزرگراه امام علی(ع)

ناباروری 25 درصد از زوج‌ های جوان در کشور

دستگیری عامل حفاری غیرمجاز در قلعه تاریخی میبد

جنگل کردکوی به دوربین مجهز می‌ شود

کولاک و برف در راه تهران

جدول پخش مدرسه تلویزیونی چهارشنبه 1 بهمن 99 در تمام مقاطع تحصیلی

ماجرای هزینه میلیاردی پای هوشمند یک محیط‌بان

کودک 5ساله، قربانیِ توهم شیشه‌ایِ همسایه

واکنش پلیس به فوت یک خانم 68 ساله در حین عملیات

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 30 دی 99

بارش برف و باران همراه با کاهش محسوس دما

اطلاعات شهدای یزد در قالب نرم افزار موبایلی در دسترس است

روایت دختر جوان از پشت‌پرده کلیپ‌ 2دقیقه‌ای

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 29 دی 99

بازگشایی مدارس به معنای واقعی کلمه وجود ندارد

مرگ برادرزن در یک دعوای مستانه

قضیه قتل فجیع دانش آموز 13 ساله تبریزی + عکس

جامعه بومگردی: مهمان نداریم که شراب سرو کنیم!

دمای هوا در یزد کاهش می‌یابد

محرز: هر نوع واکسن کرونا را باید تزریق کرد

آمادگی برای محدودیت در پرواز‌های کیش و قشم

پیش‌ بینی بارش برف و باران در تهران

تداوم زمستان بی‌بارش در یزد/ هوا گرمتر می‌شود

زمین‌لرزه کنگ خسارت جانی نداشت

دستگیری زورگیران قمی در تهران

مرگ پسربچه 6ساله بر اثر واژگونی پراید

کشف یک جسد در جنگل کردکوی

تردد از ساعت 21 به بعد همچنان ممنوع است

کاهش 8 تا 20درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق

هوای تهران برای حساس‌ها ناسالم شد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 28 دی 99

هشدار جدی درباره تجمع برای ایام فاطمیه

قصاص، فرجام عشق مرد متأهل به دختر جوان

جزئیات قتل بی رحمانه مادر توسط دو فرزندش

بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور از امروز

نمکی: جلوی ورود مسافر به شمال را بگیرید

خسارت به 80واحد روستایی در زلزله هرمزگان

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 27 دی 99

دلفیناریوم برج میلاد برای همیشه تعطیل شد

اسکان اضطراری 120زلزله‌زده در هرمزگان

خروج 850هزار مهاجر افغان از ایران

زن جوان: به دستور جن‌ ها فرزندم را کشتم!

آلودگی هوای تهران تا چه روزی ادامه دارد؟

قطع پاهای راننده جوان پژو 206 بر اثر تصادف شدید + عکس

تبرئه از قتل عمد در پرونده زیرگرفتن مرد جوان

زلزله 5.5 ریشتری جنوب ایران را لرزاند

قتل و آتش زدن پیکر مادر به خاطر ازدواج مجدد

تفریح در بند یخ‌ زده، جان 2 دانشجو را گرفت

بارش برف و باران چهار روزه در 12 استان کشور

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 26 دی 99

تفریح در بند یخ‌ زپده، جان 2 دانشجو را گرفت

دستگیری قاتل فراری در ورامین

پروانه ساختمان جدید پلاسکو صادر شد

سارقان طلا فروشی رشت دستگیر شدند

وزیر: همه مدارس باید باز شوند به‌ جز مناطق قرمز

جدول پخش مدرسه تلویزیونی جمعه 26 دی 99 در تمام مقاطع تحصیلی

حمله زورگیران به یک زن در سرویس بهداشتی

بازداشت آتش‌افروزِ جنگل‌های گرگان

شلیک اسرارآمیز در شرق تهران

نگرانی از خیز جدید بیماری کرونا در بهمن‌ماه

احتمال کاهش غلظت آلاینده‌ها درتهران و البرز

هوای تهران در وضعیت «خطرناک» قرار گرفت

فوت 90 راننده تاکسی براثر کرونا

اعلام وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 25 دی 99

کرونای جهش یافته در 50 کشور مشاهده شد

اجرای طرح تردد زوج و فرد خودروها در کرج

توقیف خودروی سواری با بیش از 200 کیلو تریاک در خاتم

ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا

خطر شعله ور شدن کرونا و بیماری ها با تشدید آلودگی هوا

قانون جدید تصادف در خیابان تاریک

مادر بی‌رحم، پسرش را 15سال به درخت بست!

برق کدام مناطق تهران امروز قطع می‌شود؟

تهرانی‌ها دیروز آلوده‌ترین هوا را تنفس کردند

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 24 دی 99

دمای کمینه یزد به بالای صفر می‌رسد